Solo Seat - Black - Vinyl - Driver's Backrest - Scout '15-'24
Features
- Feature a precisely molded proprietary foam that contours to the shapes and angles needed for optimal cruising comfort
- Constructed of marine-grade fiberglass for a secure install and long-term durability
- Provide quality comfort and design
- Made in the U.S.A.
Specs
| Driver Seat Width | 13" |
| Units | Each |
| Decoration | Plain |
| Driver Seat Length | 12-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl |
| Backrest Pad Width | 6" |
| Fill Material | Foam |
| Rear Seat Width | 9" |
| Overall Seat Length | 17" |
| Product Name | Seat |
| Model | Vintage |
| Type | Solo Seat |
| Features | Includes Backrest |
Product Videos
Custom Field
Type Solo Seat
Base Color Black
Material Vinyl