Traveler Lite Tail Bag - Black
Features
- Maximum UV protection
- Universal fitment on trunks and luggage racks
- Fits inside Harley-Davidson tour trunks
- 100% waterproof rain cover included
- Quick release straps securely mount to trunk rack
- Also mounts to backrest/sissy bar and racks
- Rigid construction with mesh pocket under lid
- Lined interior easily holds a full-face helmet
- Reflective piping for enhanced visibility
- Handles for transporting off the bike
Specs
| Base Color | Black |
| Units | Each |
| Width | 12" |
| Material | UltraMax™ |
| Color/Finish | Black |
| Height | 10" |
| Length | 18" |
| Product Name | Tail Bag |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Features | Rain Cover |
| Model | Traveler |
Product Videos
Custom Field
Width 12"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material UltraMax™