Trails End Lite Adventure Motorcycle Tank Bag
Features
- Quick release strap system makes for easy attachment and refueling
- Industry leading UltraMax™ fabric with maximum UV protection
- Bag maintains shape, has reflective piping, and a lined interior
- Reverse coil zippers help keep out dust and dirt, keeping zippers working smoothly
- Adjustable shoulder/tether strap
- Protective base material prevents slipping or marking
- Clear map pocket is touch screen device friendly
Specs
| Closure | Zipper |
| Features | Map Pocket |
| Material | Polyester |
| Color/Finish | Black |
| Length | 10-1/4" |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Base Color | Black |
| Product Name | Tank Bag |
| Height | 4" |
| Units | Each |
| Width | 6-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 6-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Polyester