Hurricane Roll Bag - 10 Liter
Features
- 100% waterproof roll bag
- All seams are electronically heat welded
- Watertight roll closure with quick release buckles
- Securely mounts using 4 patented RIGG STRAPS® - included
- RIGG STRAP® can also be used as separate gear tie down system
- Made from waterproof and durable PVC Tarpaulin
- Universal fitment onto Motorcycles, PWC’s, and more
- Air Purge valve makes compression easy
- UV Coated outer material cleans easily and prevents slipping or marking
Specs
| Closure | Buckle |
| Color/Finish | Gray |
| Height | 6" |
| Riding Style | Street |
| Product Name | Dry Bag |
| Type | Roll |
| Width | 8" |
| Features | UV Resistant |
| Model | Hurricane |
| Style | Soft Shell |
| Material | Tarpaulin |
| Base Color | Black |
| Length | 15" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 8"
Type Roll
Base Color Black
Color/Finish Gray
Material Tarpaulin