1-1/4" Bagger Monkey Bar Handlebar - 10" - Black
Features
- Hand-crafted to fit touring models
- Bars are pre-drilled for easy internal wiring
- Work great with Paul Yaffe's Bagger Nation "Super Clamp" one-piece riser clamp
Specs
| Clamping Width | 4-1/2" |
| Color/Finish | Gloss |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Height | 10" |
| Base Color | Black |
| Features | Knurled Center |
| Finish | Gloss |
| Pullback/Sweep | 9" |
| Type/Bend | Monkey Bar |
| Width | 36" |
| Controls Diameter | 1" |
| End Rise | 10" |
| Product Name | Handlebar |
| Center Width | 14-3/8" |
| Material | Steel |
| Riding Style | Street |
| Clamping Diameter | 1" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 36"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Steel