TraxMat
Features
- Stop the damage to your trailer decking or ramp caused by studded tracks
- Provides excellent traction when loading and unloading your snowmobile
- Bottom groove design allows moisture to dissipate and dry out, preventing deck rot
- Stainless steel Torx-head mounting hardware and driver included
- Made in the U.S.A.
Specs
| Base Color | Black |
| Style | Low Profile |
| Type | Trailer |
| Units | Kit |
| Product Name | Grip |
| Width | 18" |
| Model | Traxmat |
| Color/Finish | Black |
| Height | 1/2" |
| Length | 54" |
| Riding Style | Snow |
Product Videos
Custom Field
Width 18"
Type Trailer
Base Color Black
Color/Finish Black