Wheel - Largo 3D - Front - Dual Disc/without ABS - Black - 21x3.5
Features
- "Cast" one-piece design wheels at a fraction of the cost of billet or forged wheels
- Includes bearings and valve stems installed by Coastal Moto
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Product Name | Wheel |
| For Axle Diameter | 1" |
| Model | Largo 3D |
| Rim Diameter | 21" |
| Material | Aluminum |
| Base Color | Black |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Finish | Gloss |
| For Braking System | without ABS |
| Compatibility | Not for Tire Pressure Monitoring System (TPMS) |
| Mounting Position | Front |
| Disc | Dual Disc |
| Rim Width | 3.5" |
| Type | Cast |
| Wheel Size | 21x3.5 |
Fitment
2024 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI2023 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI
2022 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI
2014 Harley-Davidson CVO Road King FLHRSE
2022 Harley-Davidson Road King Police FLHP
2014 Harley-Davidson Electra Glide Ultra Classic Low FLHTCUL
2009 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI
2012 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI
2018 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI
2016 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI
2013 Harley-Davidson Road King Classic FLHRC
2018 Harley-Davidson FLHTKL Ultra Limited Low
2018 Harley-Davidson FLHX Street Glide
2018 Harley-Davidson FLHXS Street Glide Special
2018 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2019 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard
2019 Harley-Davidson FLHTKL Ultra Limited Low
2019 Harley-Davidson FLHTKSE CVO Limited
2019 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2019 Harley-Davidson FLTRXS Road Glide Special
2017 Harley-Davidson FLHR Road King
2017 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2017 Harley-Davidson FLHTKL Ultra Limited Low
2017 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2008 Harley-Davidson FLHRC Road King Classic
2016 Harley-Davidson FLHTK Ultra Limited
2016 Harley-Davidson FLTRXS Road Glide Special
2015 Harley-Davidson FLHR Road King
2015 Harley-Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic
2015 Harley-Davidson FLHTCUL Electra Glide Ultra Classic Low
2015 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2015 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2014 Harley-Davidson FLHR Road King
2014 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2014 Harley-Davidson FLHTK Electra Glide Ultra Limited
2014 Harley-Davidson FLHX Street Glide
2011 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2023 Harley-Davidson FLHX Street Glide
2008 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard
2016 Harley-Davidson FLHR Road King
2016 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2013 Harley-Davidson FLHTCUSE8 CVO Ultra Classic Electra Glide
2013 Harley-Davidson FLTRX Road Glide Custom
2012 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2012 Harley-Davidson FLHXSE3 CVO Street Glide
2012 Harley-Davidson FLTRU Road Glide Ultra
2020 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard
2020 Harley-Davidson FLHTK Ultra Limited
2020 Harley-Davidson FLHX Street Glide
2020 Harley-Davidson FLHXS Street Glide Special
2020 Harley-Davidson FLTRXSE CVO Road Glide
2011 Harley-Davidson FLHTK Electra Glide Ultra Limited
2010 Harley-Davidson FLHTC Electra Glide Classic
2010 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2010 Harley-Davidson FLHTK Electra Glide Ultra Limited
2010 Harley-Davidson FLHX Street Glide
2010 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2010 Harley-Davidson FLHXXX Street Glide Trike
2009 Harley-Davidson FLHR Road King
2009 Harley-Davidson FLHTC Electra Glide Classic
2009 Harley-Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic
2009 Harley-Davidson FLHTCUSE4 CVO Ultra Classic Electra Glide
2009 Harley-Davidson FLHTCUTG Tri Glide Ultra
2022 Harley-Davidson FLHR Road King
2022 Harley-Davidson FLHRXS Road King Special
2022 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2022 Harley-Davidson FLTRK Road Glide Limited
2022 Harley-Davidson FLTRX Road Glide
2022 Harley-Davidson FLTRXS Road Glide Special
2022 Harley-Davidson FLTRXSE CVO Road Glide
2021 Harley-Davidson FLHTCUTGSE CVO Tri Glide
2021 Harley-Davidson FLHTKSE CVO Limited
2021 Harley-Davidson FLHXSE CVO Street Glide
2021 Harley-Davidson FLRT Freewheeler
2015 Harley-Davidson FLRT Freewheeler