SMART Triple Play® Module - '18-'24 FL/FX
Features
- Converts rear single-function turn signals into multi-function lights: low-intensity running
- Redesigned compact size to fit easier under the seat. Dimensions: 2-1/4” x 2” x 1/2”
- Enables optional brake flash and strobe patterns for enhanced visibility
- Brake alert patterns can be independently applied to rear turn signals, center taillight, or both
- Compatible with recommended Custom Dynamics’ Rear Red LED Turn Signal Inserts part # 2020-1673 or 2020-2158 (sold separately)
- Plug-and-Play
- DOT compliance requires rear turn signals to be converted to red illumination.
Specs
| Type | Running Light |
| Width | 2" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| For Make | Harley Davidson® |
| Product Name | Control Module |
| Height | 1/2" |
| Length | 2-1/4" |
Fitment
2018-2024 Harley-Davidson FLHCS Heritage Classic 1142022-2024 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 117
2022-2024 Harley-Davidson FXLRST Low Rider ST 117
2018-2021 Harley-Davidson FLHC Heritage Classic 107
2019-2020 Harley-Davidson FXDRS FXDR 114
2024 Harley-Davidson FLI Hydra-Glide Revival
2022 Harley-Davidson FXRST Low Rider El Diablo 117
2018-2020 Harley-Davidson FLDE Deluxe 107
2018-2020 Harley-Davidson FXLR Low Rider 107
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 2"
Type Running Light