SMART Triple Play® Module - '14-'25 FLH/FLT
Features
- Converts rear single-function turn signals into multi-function lights: low-intensity running
- Redesigned compact size to fit easier under the seat. Dimensions: 2-1/4” x 2” x 1/2”
- Enables optional brake flash and strobe patterns for enhanced visibility
- Brake alert patterns can be independently applied to rear turn signals, center taillight, or both
- Compatible with recommended Custom Dynamics’ Rear Red LED Turn Signal Inserts part # 2020-1673 or 2020-2158 (sold separately)
- Plug-and-Play
- DOT compliance requires rear turn signals to be converted to red illumination.
Specs
| For Make | Harley Davidson® |
| Type | Brake Light |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Length | 2-1/4" |
| Product Name | Control Module |
| Width | 2" |
| Height | 1/2" |
Fitment
2014-2025 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTPI2025 Harley-Davidson Electra Glide Police FLHTP
2014-2022 Harley-Davidson FLHR Road King
2019-2022 Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard
2014-2015 Harley-Davidson FLHTKSE CVO Limited
2023 Harley-Davidson FLHFB Electra Glide Highway King
2022-2023 Harley-Davidson FLHXST Street Glide ST
2022-2023 Harley-Davidson FLTRXST Road Glide ST
2015 Harley-Davidson FLTRUSE CVO Road Glide Ultra
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 2"
Type Brake Light