Has 1" lighter density foam for added comfort.
Features
- Fits 9/16" x 2" thick Drag Specialties sissy bars and most Harley-Davidson sissy bars with a 4" wide ID
- Feature automotive-grade vinyl on sides and in contact area
- Comes with two black powder-coated 12-gauge brackets and four 1/4" x 20 screws
- Made from automotive-grade vinyl
- Includes all mounting hardware
- Made in the USA
- Pads will not fit sissy bars with welded inserts.
Specs
| Base Color | Black |
| Decoration | Pillow |
| Product Name | Pad |
| Style | Oval |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Width | 10-1/2" |
| Height | 7-1/2" |
| Thickness | 2-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Width 10-1/2"
Base Color Black