Sissy Bar Pad - Double Diamond - Red - Tall
Features
- Fits 9/16 x 2" thick Drag Specialties sissy bars and most Harley-Davidson sissy bars with a 4" wide ID
- Each pad comes with two black powdercoated 12-gauge brackets and four 1/4" x 20 screws
- Includes all mounting hardware
- Made in the USA
Specs
| Width | 5-1/2" |
| Color/Finish | Red |
| Features | Mounting Hardware Included |
| Height | 10" |
| Product Name | Backrest Pad |
| Base Color | Black |
| Thickness | 2" |
| Units | Each |
| Decoration | Double Diamond |
| Riding Style | Street |
| Style | Tombstone |
Product Videos
Custom Field
Width 5-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Red