Handy Big Utility Air Lift
Features
- Ability to load from either end, the B.U.L. is the ideal choice for servicing the most colossal UTV's
- Support bars with anti-skid rubber padding provide peace of mind
- Operates with zero-maintenance air bellows; max PSI 120 lbs
- Four stopping points for height options
Specs
| Units | Each |
| Color/Finish | Black |
| Lift Control | Foot Control |
| Load Capacity | 2500 lb |
| Platform Width | 27" |
| Riding Style | ATV |
| Lift Method | Pneumatic (Air) |
| Maximum Height | 39" |
| Platform Length | 54" |
| Product Name | Lift |
Product Videos
Custom Field
Color/Finish Black