Airflite Backpack - Black
Features
- Molded EVA central compartment provides stability and protection for belongings
- Quick access to external pockets
- Integrated padded laptop sleeve, helmet hook, an sunglasses pocket
- D30® back armor pocket (armor sold separately)
- Reflective accents for added visibility
- Robust 24 liter capacity
Specs
| Riding Style | Off-Road |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Backpack |
| Width | 11-4/5" |
| Features | Reflective |
| Volume | 24 liter |
| Height | 19-7/10" |
| Base Color | Black |
| Depth | 5-9/10" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 11-4/5"
Base Color Black
Color/Finish Black