Will not fit Indian passenger peg mounts.
Features
- Serrated for exceptional grip and look
- Strong yet light weight aluminum CNC machined 2 pieces construction
- 4.21" (10.69 cm) long x 2.87" (72.9 mm) wide x 0.8" (20.32 mm) thick
- Ride position leveling screw to avoid footpeg slag related issues, common on HD footpeg mounts
- Easy installation
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Raw |
| Height | 4/5" |
| Product Name | Foot Pegs |
| Finish | Raw |
| Length | 10.69 cm |
| Units | Pair |
| Width | 2-9/10" |
| Application | Passenger |
| Material | Aluminum |
| Features | 0 mm Offset |
| Model | Bear Claw |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Style | Serrated |
Fitment
2015-2023 Indian Scout2016-2023 Indian Scout Sixty
2018-2023 Indian Scout Bobber
2020-2023 Indian Scout Bobber Twenty
2021-2023 Indian Scout Bobber Sixty
2022-2023 Indian Scout Rogue
2022-2023 Indian Scout Rogue Sixty
2016-2023 Indian Scout ABS
2021-2023 Indian Scout Bobber Sixty ABS
2020-2023 Indian Scout Bobber Twenty ABS
2022-2023 Indian Scout Rogue Sixty ABS
2016-2023 Indian Scout Sixty ABS
2022-2023 Indian Scout Rogue ABS
2018-2023 Indian Scout Bobber ABS
2020 Indian Scout 100th Anniversary
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 2-9/10"
Base Color Silver
Finish Raw
Color/Finish Raw
Material Aluminum