Mini Serrated Floorboards - Black - Indian
Features
- CNC-machined from 6061 billet aluminum
- Strong yet lightweight two-piece construction
- Serrated for exceptional grip
- 360° footpeg adjustment
- Pitch adjustment screw for a level riding position
- Easy installation
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Anodized |
| Units | Pair |
| Application | Passenger |
| Length | 5" |
| Material | 6061 T-6 Billet Aluminum |
| Product Name | Floorboard |
| Riding Style | Street |
| Thickness | 1.7 mm |
| Type | Mini |
| Width | 3" |
| Base Color | Black |
| Style | Serrated |
| Features | Adjustable |
| Finish | Anodized |
Fitment
2017-2024 Indian Scout Sixty2017-2024 Indian Scout Sixty ABS
2021-2024 Indian Scout Bobber Sixty
2020-2024 Indian Scout Bobber Twenty
2018-2024 Indian Scout Bobber
2022-2024 Indian Scout
2022-2024 Indian Scout Rogue
2022-2024 Indian Scout Rogue Sixty
2020-2024 Indian Scout Bobber Twenty ABS
2021-2024 Indian Scout Bobber Sixty ABS
2022-2024 Indian Scout Rogue ABS
2022-2024 Indian Scout Rogue Sixty ABS
2017-2023 Indian Scout ABS
2018-2024 Indian Scout Bobber ABS
2020 Indian Scout 100th Anniversary
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 3"
Type Mini
Base Color Black
Finish Anodized
Color/Finish Anodized
Material 6061 T-6 Billet Aluminum