NXL Foot Pegs - Black w/ Red Accent
Features
- Aluminum accent plates and black aluminum base plates are easily disassembled for specific individual customization if needed
- Ultra high end performance footpegs
- Made from CNC machined billet aluminum with brushed stainless steel cover
- Extremely light with enhanced foot traction
- Sold in pairs with all hardware
- Dimensions: 2.7” long, 3.5” wide, 0.6” thick
Specs
| Base Color | Silver |
| Riding Style | Street |
| Width | 3-1/2" |
| Color/Finish | Anodized |
| Units | Pair |
| Height | 3/5" |
| Model | NXL |
| Product Name | Foot Pegs |
| Length | 68.58 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Anodized |
Fitment
2021-2024 Harley-Davidson RA1250 Pan America 12502021-2024 Harley-Davidson RA1250S Pan America 1250 Special
2025 Harley-Davidson Softail Low Rider ST FXLRST
2025 Harley-Davidson Softail Street Bob FXBB
2022-2024 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 117
2022-2024 Harley-Davidson FXLRST Low Rider ST 117
2020-2024 Harley-Davidson FXST Softail Standard 107
2021-2025 Harley-Davidson RH1250S Sportster S
2020-2021 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 114
2022 Harley-Davidson FXRST Low Rider El Diablo 117
2018-2020 Harley-Davidson FXBB Street Bob 107
2018-2020 Harley-Davidson FXLR Low Rider 107
2025 Harley-Davidson Softail Low Rider S FXLRS
2025 Harley-Davidson RA1250S Pan America Special
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 3-1/2"
Base Color Silver
Finish Anodized
Color/Finish Anodized
Material Stainless Steel