Will also fit Harley models with 3-1/2" on-center handlebars using the Lowrider S round gauge or Koso HD-04 speedo (Drag #2211-0172).
Make sure there is clearance for hand controls on FXLRST models when using this handlebar.
Features
- CNC-machined from billet aluminum
- Stainless hardware and zip ties included
- 1" clamping diameter
Specs
| Base Color | Black |
| Riding Style | Street |
| Type | Gauge Mount |
| Features | Includes Clamp |
| Finish | Anodized |
| Style | Straight |
| Units | Pair |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Riser |
| Rise | 6" |
| Material | Billet Aluminum |
| Clamping Diameter | 1" |
| Pullback | 0" |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2022 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2023 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2024 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Low Rider ST FXLRST |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Street Bob FXBB |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Type Gauge Mount
Base Color Black
Finish Anodized
Color/Finish Black
Material Billet Aluminum