Cable throttle bikes require use of TBW handlebar plug.
Features
- 4” rise and 4” pullback
- Made of aluminum
- Drilled and slotted for internal wiring
- Laser-etched Kodlin Motorcycles® logo
- Not for use with heated grips.
Specs
| Color/Finish | Chrome |
| Features | Pre-Drilled |
| Controls Diameter | 1" |
| Pullback/Sweep | 4" |
| Base Color | Silver |
| Style | Universal |
| Type/Bend | Trackbar |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 4" |
| Finish | Chrome |
| Clamping Diameter | 1" |
| Width | 31-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 31-1/2"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Aluminum