Cable throttle bikes require use of TBW handlebar plug.
Features
- 4” rise and 4” pullback
- Made of aluminum
- Drilled and slotted for internal wiring
- Laser-etched Kodlin Motorcycles® logo
- Not for use with heated grips.
Specs
| Finish | Polished |
| Product Name | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Features | Slotted |
| Material | Aluminum |
| Style | Universal |
| Type/Bend | Trackbar |
| Base Color | Black |
| Rise | 4" |
| Controls Diameter | 1" |
| Pullback/Sweep | 4" |
| Color/Finish | Black |
| Width | 31-1/2" |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Handlebar Diameter | 1" |
Product Videos
Custom Field
Width 31-1/2"
Base Color Black
Finish Polished
Color/Finish Black
Material Aluminum