Ascent Pro Risers - Pullback - 10" - Chrome
Features
- CNC machined from billet aluminum
- Includes top clamp
- 1-1/4” bar clamp size
- 1-1/2” pullback
- Drilled for internal wiring
- All hardware included
- Fits all Harley models with 3-1/2" on-center handlebars and '24-'25 Road Glide models.
Specs
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Pullback | 1-1/2" |
| Base Color | Silver |
| Style | Pullback |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Billet Aluminum |
| Rise | 25,5 cm (10") |
| Riding Style | Street |
| Features | Includes Clamp |
| Units | Set |
| Type | Handlebar |
| Finish | Chrome |
| Product Name | Riser |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum