Tie-Down - Swivel Hook - 1-1/2" - Black
Features
- Oversized, high-strength, rubber-coated hook on one end
- Swivel carabiner hook means no more twisted straps
- Made in the U.S.A.
Specs
| Width | 1-1/2" |
| Product Name | Strap |
| Riding Style | Street |
| Tightening Method | Cam Buckle |
| Load Capacity | 1850 lb |
| Features | Adjustable |
| Length | 72" |
| Type | Tie-Down |
| Color/Finish | Black |
| End Type | Vinyl Coated Hook |
| Units | Pair |
Product Videos
Custom Field
Width 1-1/2"
Type Tie-Down
Color/Finish Black