Motorcycle Carrier
Features
- Trailer hitch mounted carrier; Fits 2" receiver
- Motorcycle can be loaded or unloaded from both sides of the carrier
- Motorcycle carrier measures 75-1/2" L x 5" W
- Easily adjusts to fit different wheel sizes
- Assembly required
- Rated up to 500lbs
Specs
| Base Color | Black |
| Length | 75-1/2" |
| Load Capacity | 500 lb |
| Units | Kit |
| Type | Receiver |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Carrier |
| Riding Style | Off-Road |
| Width | 5" |
| For Receiver Size | 2" |
Product Videos
Custom Field
Width 5"
Type Receiver
Base Color Black
Color/Finish Black