Wheel - 24X - Front - Bronze - 12x7 - 4/156 - 4+3
Features
- 100% x-rayed on the production line to ensure the highest quality and reliability
- Center caps included
Specs
| Color/Finish | Matte |
| Product Name | Wheel |
| Base Color | Brown |
| Model | 24X |
| Size | 12x7 |
| Wheel Offset | 4+3 |
| Load Capacity | 700 lb |
| Material | Aluminum |
| Rim Diameter | 12" |
| Riding Style | UTV |
| Rim Width | 7" |
| Units | Each |
| Finish | Matte |
| Bolt Hole Pattern | 4/156 |
| Mounting Position | Front |
Product Videos
Custom Field
Rim Diameter 12"
Mounting Position Front
Rim Width 7"
Base Color Brown
Finish Matte
Color/Finish Matte
Material Aluminum