Wheel - 26X - Front/Rear - Black - 14x7 - 4/136 - 4+3
Features
- 100% x-rayed on the production line to ensure quality
- Center caps included
- Lug nuts must be ordered separately.
Specs
| Bolt Hole Pattern | 4/136 |
| Load Capacity | 317 kg (700 lb) |
| Product Name | Wheel |
| Riding Style | UTV |
| Base Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Color/Finish | Black |
| Rim Diameter | 14" |
| Rim Width | 7" |
| Wheel Offset | 4+3 |
| Finish | Gloss |
| Model | 26X |
| Units | Each |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Size | 14x7 |
Product Videos
Custom Field
Rim Diameter 14"
Mounting Position Front/Rear
Rim Width 7"
Base Color Black
Finish Gloss
Color/Finish Black
Material Aluminum