Wheel - 415X - Front/Rear - Black - 14x7 - 4/110 - 5+2
Features
- 100% x-rayed on the production line to ensure the highest quality and reliability
- Designed to take on woods, deep mud and sand
- Center caps included
Specs
| Color/Finish | Matte |
| Load Capacity | 317 kg (700 lb) |
| Riding Style | UTV |
| Type | Standard Lip |
| Units | Each |
| Finish | Matte |
| Model | 415X |
| Rim Diameter | 14" |
| Rim Width | 7" |
| Material | Aluminum |
| Bolt Hole Pattern | 4/110 |
| Wheel Offset | 5+2 |
| Base Color | Black |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Product Name | Wheel |
| Size | 14x7 |
Product Videos
Custom Field
Rim Diameter 14"
Mounting Position Front/Rear
Rim Width 7"
Type Standard Lip
Base Color Black
Finish Matte
Color/Finish Matte
Material Aluminum