Wheel - 415X - Front/Rear - Black - 15x7 - 4/110 - 5+2
Features
- 100% x-rayed on the production line to ensure the highest quality and reliability
- Designed to take on woods, deep mud and sand
- Center caps included
Specs
| Load Capacity | 589 kg (1300 lb) |
| Mounting Position | Front/Rear |
| Product Name | Wheel |
| Rim Diameter | 15" |
| Size | 15x7 |
| Finish | Matte |
| Color/Finish | Black |
| Model | 415X |
| Rim Width | 7" |
| Material | Aluminum |
| Bolt Hole Pattern | 4/110 |
| Units | Each |
| Wheel Offset | 5+2 |
| Base Color | Black |
| Riding Style | UTV |
| Type | Standard Lip |
Product Videos
Custom Field
Rim Diameter 15"
Mounting Position Front/Rear
Rim Width 7"
Type Standard Lip
Base Color Black
Finish Matte
Color/Finish Black
Material Aluminum