1-1/4" Bagger Monkey Bar Handlebar - 12" - Chrome
Features
- Hand-crafted to fit touring models
- Bars are pre-drilled for easy internal wiring
- Work great with Paul Yaffe's Bagger Nation "Super Clamp" one-piece riser clamp
Specs
| End Rise | 12" |
| Height | 12" |
| Type/Bend | Monkey Bar |
| Finish | Chrome |
| Clamping Diameter | 1" |
| Style | Batwing |
| Features | Internal Wiring |
| Material | Steel |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Controls Diameter | 1" |
| Width | 36" |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Pullback/Sweep | 9" |
| Base Color | Silver |
| Center Width | 15" |
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Handlebar |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2023 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 36"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel