1-1/4" Bagger Monkey Bar Handlebar - 14" - Chrome
Features
- Hand-crafted to fit touring models
- Bars are pre-drilled for easy internal wiring
- Work great with Paul Yaffe's Bagger Nation "Super Clamp" one-piece riser clamp
Specs
| Features | Internal Wiring |
| Height | 14" |
| Units | Each |
| Type/Bend | Bagger |
| Clamping Width | 4-1/2" |
| Controls Diameter | 1" |
| Pullback/Sweep | 9" |
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Width | 36" |
| End Rise | 14" |
| Material | Steel |
| Center Width | 14-3/8" |
| Clamping Diameter | 1" |
| Finish | Chrome |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
Product Videos
Custom Field
Width 36"
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Steel