Bike Stand - Matrix Concepts™ - Black
Features
- Anti-flex supports to promote strength and prevent rocking
- Manufactured by Matrix Concepts™
- Polycarbonate plastic construction
- Lightweight and durable
- Wide rubber top
Specs
| Height | 16-1/2" |
| Model | Matrix Concepts™ |
| Product Name | Bike Stand |
| Material | Polycarbonate |
| Riding Style | Off-Road |
| Color/Finish | Black |
| Mounting Position | Center |
| Units | Each |
| Width | 10-1/2" |
| Length | 10-1/2" |
Product Videos
Custom Field
Width 10-1/2"
Mounting Position Center
Color/Finish Black
Material Polycarbonate