Rear Fender - Carbon Fiber/Gloss - FXLR/S/ST
Features
- Aerospace grade, 3K and 12K twill pre-preg carbon fiber. Vacuum bagged and cured in an autoclave for ultimate strength and beauty
- Lightweight, direct replacement parts. No modifications needed
- Drilled for mounting and standard tail lights. Installs using stock hardware
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Gloss |
| Finish | Gloss |
| Mounting Position | Rear |
| Units | Each |
| Height | 9-1/2" |
| For Wheel Size | 28" |
| Material | Carbon Fiber |
| Riding Style | Street |
| Fender Width | 8" |
| Product Name | Fender |
Fitment
2025 Harley-Davidson Softail Low Rider ST FXLRST2022-2025 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 117
2022-2025 Harley-Davidson FXLRST Low Rider ST 117
2020-2021 Harley-Davidson FXLRS Low Rider S 114
2018-2020 Harley-Davidson FXLR Low Rider 107
2025 Harley-Davidson Softail Low Rider S FXLRS
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Rear
Finish Gloss
Color/Finish Gloss
Material Carbon Fiber