Does not fit Road King Special.
Features
- Perforated vinyl material matches the RoadSofa lattice stitched perforated seating area
- Protect the bagger’s saddlebag lids with these perfectly fitted lid covers
- Soft backside is gentle on paint
- Durable, weather impervious exterior keeps away road debris, boot scuffs, and other damage
- Materials and design compliment and color match Saddlemen RoadSofa lattice stitched seats
- Made with Saddlehyde vinyl, perforated to match RoadSofa seats
- Made in the USA
Specs
| Riding Style | Street |
| Units | Pair |
| Width | 11" |
| Color/Finish | Black |
| Model | Roadsofa™ |
| Type | Saddlebag |
| Height | 3" |
| Length | 26" |
| Material | Vinyl |
| Style | Lattice Stitch |
| Mounting Position | Right |
| Decoration | Silver Stitching |
| Product Name | Lid Cover |
| Base Color | Black |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2023 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2023 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRK Road Glide Limited |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 11"
Mounting Position Right
Type Saddlebag
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Vinyl