Fits OEM H-D sissybars with triangle style mounting bracket.
Features
- Conveniently mounts onto your sissybar pad bracket
- Two zipped pockets, one of which expands
- Integrated MOLLE modular attachment points for storage customization
- All strap ends include our unique keepers system which eliminates the need for cutting after the bag is installed
- Constructed with UV/water and weather-resistant 600 x 600 D polyester printed
- Measures 7" L x 5" W (expanded) x 7-1/2" H
Specs
| Closure | Zipper |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Material | 600D Polyester |
| Base Color | Black |
| Height | 7-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| Length | 7" |
| Product Name | Sissy Bar Bag |
| Mounting Position | Sissy Bar |
| Width | 4" |
| Features | Weather Resistant |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 4"
Mounting Position Sissy Bar
Base Color Black
Color/Finish Black
Material 600D Polyester