Cushion - Air Seat - Lite - Pillion - Black
Features
- Lite is made of economical, lightweight polyurethane and reduces painful pressure points, promotes blood circulation, reduces heat and moisture buildup and lowers shock and vibration better
- Provides relief of mild discomfort from being seated in the same position
- Good option for anyone whose long day of riding is 100-200 miles
- Made of durable polyurethane
- Cover included
Specs
| Height | 2" |
| Riding Style | Street |
| Model | Air Seat |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Yellow |
| Fill Material | Polyurethane |
| Width | 9" |
| Product Name | Cushion |
| Length | 11-1/2" |
| Size | Pillion |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 9"
Base Color Black
Color/Finish Yellow