Mirror - Flame - Side View - Milled - Oblong - Chrome - Left
Features
- Includes all necessary hardware to fit just about any custom/stock harley or metric cruiser
- Eliminates unsightly adjustment screws on the back of the mirror head
- Unique stainless steel pivot rides in a special nylon bushing
Specs
| Mirror Head Shape | Oblong |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Type | Side View |
| Mirror Head Width | 7-1/8" |
| Product Name | Mirror |
| Material | Billet Aluminum |
| Mounting Location | Handlebar |
| Mounting Position | Left |
| Color/Finish | Chrome |
| Mirror Style | Flame |
| Mirror Head Height | 2-3/4" |
| Mounting Style | Screw-In |
| Stem Length | 7-3/4" |
| Style | Milled |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Left
Type Side View
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum