Diamond Seat Pad - Medium
Features
- Quilted fabric provides a neutral seating surface
- Cutouts in polymer insert reduce pressure on sensitive areas
- Allows airflow under rider, reducing sweating in warmer temperatures
- Non-slip bottom
- Includes straps with hooks for easy installation
- Designed to fit most cruiser-style seats
Specs
| Riding Style | Street |
| Decoration | Diamond |
| Length | 10" |
| Size | Medium |
| Width | 14" |
| Color/Finish | Black |
| Fill Material | Polymer |
| Base Color | Black |
| Product Name | Seat Pad |
| Height | 3/4" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Size Small, Medium, Large
Width 14"
Base Color Black
Color/Finish Black