Black LED Driving Light
Features
- Increases visibility with 30 W, 3000 lumen driving lights
- Compact set mounts on any 1-1/4" engine guard and handlebars; will also work inside fairings or on a light bar
- Features anodized aluminum housings and swivel mounts with 6 mm bolts
- Works on any 12 V system
Specs
| Riding Style | Street |
| Mounting Style | Clamp |
| Bulb Type | LED |
| Clamp Diameter | 1-1/4" |
| Housing/Stem Color | Black |
| Overall Diameter | 2" |
| Volts | 12 V |
| Units | Pair |
| Housing Material | Aluminum |
| Product Name | Driving Light |
| Watts | 30 W |
| Brightness | 3000 lm |
| LED/Light Color | White |
| Lens Color | Clear |