Handlebar Risers for 1" Handlebars - 1-1/2" - Chrome
Features
- CNC-machined from billet aluminum
- Laser-engraved RSD logo on top riser cap
- Drilled and tapped for 1/2"-13 mounting bolts (not included)
- Made in the USA
Specs
| Pullback | 0" |
| Rise | 38.1 mm |
| Type | Handlebar |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Billet Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Silver |
| Style | Straight |
| Units | Pair |
| Clamping Diameter | 1" |
| Features | Includes Clamp |
| Finish | Chrome |
Product Videos
Custom Field
Type Handlebar
Base Color Silver
Finish Chrome
Color/Finish Chrome
Material Billet Aluminum