Custom Front Fender - For 21" Wheel - Long OCF Style - 4.5" W x 38" L
Features
- Heavy-gauge steel construction
- Fenders are inspected individually to ensure straightness, consistency and a flawless finish with an absolute minimum of finishing bodywork
- Comes pre-drilled with 2-3/4" O.C. hole
- Handmade in the USA
- All measurements are approximate
- Length given is contour length
Specs
| Riding Style | Street |
| Straight Line Length | 27.95" |
| Contour Length | 38" |
| For Wheel Size | 21" |
| Mounting Position | Front |
| Color/Finish | Natural |
| Model | Custom |
| Product Name | Fender |
| Fender Width | 4-1/2" |
| Height | 11-1/2" |
| Material | Steel |
| Style | Long OCF |
| Finish | Natural |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Natural
Color/Finish Natural
Material Steel