LS-2 Custom Softail Front Fender - For 23" Wheels - 6" W x 45.5" L
Features
- 14-gauge steel construction
- Raw easy-to-paint finish
- Simple, direct bolt-on installation
- Made in the USA
- LS-2 style fenders follow the curvature of the wheel/tire and have a straight-cut lower edge.
- OCF style fenders follow the curvature of the wheel/tire and have a curved lower edge.
Specs
| Product Name | Fender |
| Straight Line Length | 30-1/4" |
| Features | Fender Spacers Included |
| Color/Finish | Unfinished |
| Contour Length | 45-1/2" |
| Model | LS-2 |
| For Wheel Size | 23" |
| Height | 14-3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Material | Steel |
| Fender Width | 6" |
| Mounting Position | Front |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2013 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2014 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2015 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2016 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
| 2017 | Harley-Davidson | FXSB Breakout |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Mounting Position Front
Finish Unfinished
Color/Finish Unfinished
Material Steel