Highwayman Slant-style Saddlebags - Jumbo
Features
- Stylish dual-strap design with heavy-duty chrome-plated buckles
- Box-style lid keeps contents secure
- Adjustable laced yoke construction for a perfect fit on most popular cruisers
- Rigid plastic backs and reinforced inner panels help maintain bag shape, even when empty; bag supports recommended
- Large turn signal cutouts in yoke prevent need for turn signal relocation on some models
- Saddlebag support brackets (sold separately) are strongly recommended.
Specs
| Style | Slant |
| Units | Pair |
| Color/Finish | Black |
| Height | 12" |
| Closure | Buckle |
| Material | Synthetic Leather |
| Riding Style | Street |
| Width | 18-1/2" |
| Base Color | Black |
| Features | Detachable Yoke |
| Model | Highwayman |
| Depth | 6" |
| Product Name | Saddlebag |
Product Videos
Custom Field
Width 18-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Synthetic Leather