Knuckle Renegade™ Solo Seat - Black - FX '18-'20
Features
- Hand-crafted Saddlegel™ provides comfort that is not usually present in a low-profile seat
- Deep, aggressive ribs are carefully stitched into the black brushed Saddlehyde™ cover
- Instantly transform your bike with this audacious new custom seat
- Plated hardware ensures a perfect fit and simple installation
- Made in the USA
Specs
| Decoration | Knuckle |
| Material | Saddlehyde™ |
| Riding Style | Street |
| Model | Knuckle |
| Driver Seat Width | 13-1/2" |
| Overall Seat Length | 18-1/4" |
| Type | Solo |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Driver Seat Length | 12" |
| Fill Material | Saddlegel |
| Product Name | Seat |
Product Videos
Custom Field
Type Solo
Base Color Black
Material Saddlehyde™