Large Cruis'n™ Sissy Bar Bag - Black
Features
- Smooth, clean style; matches Cruis'n™ saddlebags
- Easy-open lid features lockable twist-lock supplemented by hook-and-loop material fastener
- Straps included for secure mounting to sissy bar or other locations on bike
- Measures 9½" W x 11" H x 4½" D
Specs
| Features | Universal Fitment |
| Depth | 4-1/2" |
| Base Color | Black |
| Model | Cruis'n |
| Mounting Position | Rear |
| Height | 11" |
| Material | Synthetic Leather |
| Product Name | Sissy Bar Bag |
| Width | 9-1/2" |
| Closure | Hook and Loop |
| Color/Finish | Black |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 9-1/2"
Mounting Position Rear
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Synthetic Leather