Profiler Seat - Front Lattice/Rear Smooth - Black - FX/FL '18-'24
Features
- Supple SaddleHyde offers a combination of comfort, glove-soft leathery feel, and weather-resistant, no-maintenance good looks
- A unique blend of variable density foam and SaddleGel™ eases tailbone pressure and improves circulation
- This seat has narrow styling, a thin profile, and low riding height
- Designed and made in the U.S.A.
Specs
| Rear Seat Length | 11" |
| Rear Seat Width | 7-1/4" |
| Decoration | Front Lattice Stitch |
| Driver Seat Length | 15-1/4" |
| Base Color | Black |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Riding Style | Street |
| Fill Material | Foam |
| Model | Profiler |
| Driver Seat Width | 11-1/2" |
| Material | Saddlehyde™ |
| Units | Each |
| Fits Tank Size | Standard |
Product Videos
Custom Field
Type 2-Up Seat
Base Color Black
Material Saddlehyde™