Renegade™ Solo Seat - Lattice Stitched - Black - Chief '22-'24
Features
- Built to streamline and compliment your motorcycle while maintaining the comfortable ride you have come to expect from every Saddlemen seat
- Includes exclusive GelCore™ technology for additional comfort
- Popular lattice stitch (LS) retro styling
- Made in the USA.
Specs
| Decoration | Lattice Stitched |
| Base Color | Black |
| Product Name | Seat |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Material | Saddlehyde™ |
| Driver Seat Width | 12" |
| Overall Seat Length | 17" |
| Type | Solo |
| Fill Material | GelCore™ |
| Driver Seat Length | 10-1/2" |
| Model | Renegade |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2022 | Indian | Chief |
| 2022 | Indian | Chief Bobber |
| 2022 | Indian | Chief Bobber Dark Horse |
| 2022 | Indian | Chief Dark Horse |
| 2022 | Indian | Super Chief |
| 2022 | Indian | Super Chief Limited |
| 2023 | Indian | Chief |
| 2023 | Indian | Chief Bobber |
| 2023 | Indian | Chief Bobber Dark Horse |
| 2023 | Indian | Chief Dark Horse |
| 2023 | Indian | Sport Chief |
| 2023 | Indian | Super Chief |
| 2023 | Indian | Super Chief Limited |
| 2024 | Indian | Chief |
| 2024 | Indian | Chief Bobber |
| 2024 | Indian | Chief Bobber Dark Horse |
| 2024 | Indian | Chief Dark Horse |
| 2024 | Indian | Sport Chief |
| 2024 | Indian | Super Chief |
| 2024 | Indian | Super Chief Limited |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Type Solo
Base Color Black
Material Saddlehyde™