Saddlebag Covers - Dominator - FLT/FLH '23-'24
Features
- Protect your saddlebag lids with this handy cover
- The soft backside is gentle to your paint, and durable, weather impervious exterior keeps away road debris boot scuffs and other dangers to the expensive hard bags
- Materials and designs complement the Saddlemen seat look
- Form-fitted lid covers that install with no straps or glues
Specs
| Color/Finish | Black |
| Height | 3" |
| Length | 26" |
| Material | Vinyl |
| Type | Saddlebag |
| Mounting Position | Right |
| Style | Dominator |
| Decoration | Black Stitching |
| Product Name | Lid Cover |
| Units | Pair |
| Width | 11" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2023 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2023 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTPI |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHTK Ultra Limited |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHX Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRK Road Glide Limited |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | Road Glide Police FLTRXP |
Fitment details provided by supplier.
Product Videos
Custom Field
Width 11"
Mounting Position Right
Type Saddlebag
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Vinyl