Saddlebag Liners - Slant - Small
Features
- Attractively styled liners fit inside your saddlebags
- Packed liners can be inserted and removed without disconnecting saddlebags from bike
- Wire-reinforced decorative edging provides liner rigidity
- Water resistant to provide additional protection against the elements
- Rugged 600-denier SaddleTuff™ construction with zipper closure
- Convenient carrying handles
Specs
| Type | Saddlebag |
| Color/Finish | Black |
| Material | 600D SaddleTuff™ |
| Closure | Zipper |
| Units | Pair |
| Base Color | Black |
| Height | 7-3/4" |
| Depth | 5" |
| Product Name | Liner |
| Riding Style | Street |
| Width | 15-1/4" |
| Features | Water Resistant |
Product Videos
Custom Field
Width 15-1/4"
Type Saddlebag
Base Color Black
Color/Finish Black
Material 600D SaddleTuff™