Fits '97-'23 Touring and '18-'23 Softail models with tall sissy bar and OEM supplied triangle bracket.
Features
- Pad can be mounted using OEM/aftermarket bolt pattern or can mount using brackets
- Mounts to Harley-Davidson accessory sissy bars and most popular aftermarket brands with 5" width
- Perfect match for a variety of Saddlemen seats
- Made in the USA
Specs
| Features | Mounting Hardware Included |
| Product Name | Sissy Bar Pad |
| Style | Gravestone |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Decoration | Lattice Stitched |
| Width | 7-1/2" |
| Model | Speed Merchant |
| Height | 7-1/2" |
| Thickness | 2" |
| Units | Each |
Product Videos
Custom Field
Width 7-1/2"
Base Color Black
Color/Finish Black