Windshield Bag - FLH
Features
- Distinctively styled windshield features large opening flaps for easy access to contents
- Leather-grained UV- and weather-resistant SaddleHyde bag has over 400 cu. in. of total cargo capacity in three independent pockets
- Superbly constructed bag fits snugly with the contours of the inner dash of the classic Harley-Davidson ® bat-wing fairing
- Rigid construction holds bag shape even when empty, quarter turn flap releases accept mini-padlocks so you secure your belongings in the bag
- Left pocket easily snaps off to permit the mounting of a Harley-Davidson accessory or similar brand GPS mount
- Easy installation can be completed in minutes with basic hand-tools and no modification to your motorcycle
- Measures 22 in. x 6 1/4 in. x 3 in.
Specs
| Depth | 3" |
| Features | UV Resistant |
| Style | Deluxe |
| Product Name | Windshield Bag |
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
| Mounting Position | Front |
| Height | 6-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Material | Leather |
| Width | 22" |
Product Videos
Custom Field
Width 22"
Mounting Position Front
Base Color Black
Color/Finish Black
Material Leather