LED Mini Driving Light - Chrome
Features
- Die-cast aluminum body with smooth design
- Visor integrated into bezel; setscrew allows visor to rotate to desired position for custom installation
- 8 mm stem
Specs
| Housing/Stem Color | Aluminum |
| LED/Light Color | White |
| Watts | 7 W |
| Housing Material | Aluminum |
| Number of Bulbs | 6 |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Overall Diameter | 2-3/8" |
| Bulb Type | LED |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Product Name | Driving Light |
| Volts | 12 V |
| Length | 3-3/4" |
| Lens Color | Clear |