Spitfire Windshield - 15" - Clear
Features
- Great protection and devastating style come together in the Spitfire Sport Shield
- Constructed of 1/8" acrylic with red graphics
- Fully adjustable; mounts/dismounts in seconds; fits both 7/8" and 1" handlebars
- For round or rectangular headlights
- Made in the U.S.A.
Specs
| Features | Includes Black Hardware |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Width | 17-1/2" |
| Color/Finish | Clear |
| For Handlebar Diameter | 7/8" |
| Height | 15" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| Model | Spitfire |
| Product Name | Windshield |
| Type | Cruiser |
Product Videos
Custom Field
Width 17-1/2"
Type Cruiser
Color/Finish Clear
Material Acrylic (PMMA)